ترفندهای به تنهایی حمل کردن مبلمان سنگین

اسباب کشی از دو مرحله اصلی بسته بندی و حمل و نقل تشکیل شده که هر کدام سختی های خاص خود را دارند. میتوان گفت سخت ترین قسمت اسباب کشی مربوط به حمل و جابه جایی اسباب است. که از جمله آن ها میتوان به حمل مبلمان و سایر وسایل بزرگ است. با اینکه همواره توصیه شده در فرایند اسباب کشی از دوستان و خانواده خود کمک بخواهید و هیچ کاری را به تنهایی انجام ندهید، با این حال بسیاری از افراد تمایل دارند این فرایند را به تنهایی به پایان برسانند.

حمل مبلمان سنگین آن هم به صورت تکی بسیار کار سختی است اما گاهی اوقات پیش می‌آید که کارگر یا شخصی برای کمک نتوانسته حضور داشته باشد، درنتیجه شخص مجبور می‌شود وسایل را به تنهایی جابجا کند. هنگام جابه جایی وسایل سنگین احتمال آسیب و فشار به کمر و ستون فقرات شما بسیار زیاد است. و یا اینکه به دلیل حمل نادرست، مبلمان دچار صدمه شوند.

چگونگی جابجایی مبلمان سنگین

درصورتی که مجبور شدید مبلمان سنگین را خودتان به تنهایی حمل کنید، باید با یکسری تکنیک ها و ترفندها در اینباره آشنا شوید. این تکنیک‌ها می‌تواند از آسیب‌های جسمی مثل کمردرد جلوگیری کند. تکنیک‌های حمل مبلمان سنگین به شرح زیر میباشد:

  • یکی از مهمترین کارها برای جابجایی بار سنگین، حمل آنها با استفاده از پا است. برای بلند کردن وسایل، به زانو خم شده و با زانوی خود صندلی یا میز را بلند نمایید. با این کار از صدمه دیدن ستون فقرات خود جلوگیری می‌کنید.
  • تا جایی که امکان دارد، سعی کنید مبلمان را به جلو هل بدهید. این کار بهتر از کشیدن وسایل است.
  • برای چرخیدن یا نگهداشتن وسایل، با کمک پاهای خود بچرخید و از چرخیدن با لگن خود بپرهیزید.
  • بار سنگین را همیشه نزدیک به بدن خود حمل کنید. به شکلی که وسیله در مرکز بدن شما قرار گرفته باشد.
  • از حمل بار سنگین در بالای سر خود خودداری کنید.

نحوه جابجایی مبلمان سنگین برروی فرش

حمل و کشیدن مبلمان سنگین بر روی فرش باعث جمع شدن و یا آسیب به سطح آن میشود. درنتیجه نمیتوان وسایلی مانند میز تحریر را برای جابه جایی روی فرش کشید. بهتر است از لاستیک‌های لغزنده مبلمان استفاده کنید. لاستیک‌ها را به زیر پایه‌های مبل یا میز قرار داده و سپس وسیله را برای جابجایی هل دهید. این کار از جمع شدن فرش جلوگیری می‌کند و می‌توانید به تنهایی وسیله سنگین مورد نظر را جابجا کنید.

چگونگی حمل مبلمان سنگین برروی زمین چوبی

کف بعضی از اتاق‌های خانه، با چوب‌های سخت و یا پارکت پوشیده شده است. این سطوح بسیار خش‌پذیر میباشند و جابه جایی هرگونه وسیله برروی آن ها میتواند به سطحشان خسارت وارد نماید. برای جابجایی مبلمان سنگین برروی زمین چوبی سخت، باید احتیاط زیادی بکار برد. بهترین کار برای حمل مبلمان سنگین بر روی سطح های چوبی، استفاده از دالی یا جک‌های باربری است. با این ابزار می‌توانید بار خود را حمل کرده و آسیبی به زمین چوبی نرسانید.

نحوه حمل مبلمان به طبقات مختلف

حمل مبلمان سنگین در خانه‌های چند طبقه بسیار دشورا و سخت است. خصوصا هنگامی که تصمیم داشته باشید آن ها را به تنهایی حمل کنید. پله‌ها چالش بزرگی برای افراد میباشند و می‌تواند مدت زمانی زیادی شما را درگیر خود کنند. برای حمل بار سنگین نظیر مبلمان، باید از تسمه یا طناب‌های مخصوص باربری استفاده کنید. بدین شرح که ابتدا برروی سطح پلکان پتو یا ملحفه‌ای بکشید. پتو می‌تواند سطح راه پله را لغزان و از آسیب دیدن بار جلوگیری کند. سپس طناب را دور مبل یا میز سنگین خود بپیچید. در ادامه، بار را به سمت بالا کشیده و یا به سمت پایین پلکان هل بدهید. درنتیجه خواهید توانست به تنهایی مبلمان سنگین خود را به طبقه بالا یا پایین خانه جابجا کنید.

این مطلب مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید