جابجایی گاو صندوق

جابجایی گاو صندوق از جمله حمل و نقل های دشواری است که هر کسی نمی‌تواند از عهده آن بر بیاید. گاوصندوق از دسته وسایل بسیار سنگینی میباشد که به راحتی نمیتوان آنرا جابجا نمود. به دلیل اینکه درب این وسایل به راحتی بازنشود و هرچیزی که داخل آن است محفوظ باقی بماند، دیواره های آن را بسیار قطور میسازند. اگر دارای یک گاوصندوق هستید، دور یا زود مجبور هستید آن را به دلایل مختلف مانند اسباب کشی، جابجا نمایید.

به طور کلی جابجایی وسایل سنگین حتی از گوشه به گوشه‌ی دیگر خانه کار بسیار سخت و دشوار است. حال اگر درگیری پله ها و پاینن و بالا رفتن طبقات به آن افزوده شود، این سختی چندین برابر بیشتر خواهد شد. برای جابجایی گاو صندوق باید با یکسری نکات و ترفندها آشنا باشید تا بتوانید این فرایند را به درستی و آسانی به انجام برسانید.

اطلاعات لازم جابجایی گاو صندوق

جابجایی هر گاوصندوق باتوجه به وزن، اندازه و موقعیت قبل و پس از اسباب کشی متفاوت است. به همین منظور پیش از حمل، باید از مشخصات آن اطلاع داشته باشید تا بدانید چطور با چالش پیش رو برخورد نمایید. حمل گاو صندوق کار هرفردی نیست و اگر به تنهای برای جابجا کردن آن اقدام نمایید، هم به وسیله و هم به سلامت خود آسیب جدی وارد خواهید کرد.

برای جابجا کردن این وسیله نیزا به تجهیزات خاصی است. با توجه به مشخصات آن تعیین می‌شود چه تجهیزاتی برای چه گاوصندوقی مناسب است. پیش از هر اقدامی مطمئن شوید که تمامی راه ها به سمت بیرون از خانه برای عبور گاوصندوق باز است و هیچ مانعی در سر راه نیست. اگر درب ها ظرفیت خروج اثاثیه سنگین مثل گاوصندوق را ندارند، لازم است آنها را از لولا خارج نمایید.

تجهیزات لازم جابجایی گاو صندوق

همانطور که اشاره شد، برای جابجایی گاو صندوق نیاز به استفاده از تجهیزات مخصوصی است. شرکت های باربری معتبر از انواع تجهیزات حمل اثاثیه برای تکمیل کار انتقال گاوصندوق استفاده می‌نمایند. استفاده از این تجهیزات موجب میشود حمل وسایل سنگین بسیار سریعتر شود و فرایند جابجایی نیز برای خود شرکت های باربری ساده‌تر شود. از جمله این تجهیزات میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

  • تجهیزات برای بالا بردن بار از پله ها
  • جک پالت
  • غلطک های فولادی
  • صفحات آلومینیومی
  • ماشین باربری و حمل بار سنگین

اگر خواستید به وسیله دوستان خود، گاوصندوق را جابجا نمایید، مطمئن باشید که به این وسایل نیاز خواهید داشت. بدون تجهیزات مناسب، شما نیز ممکن است با ایده خود کنار آمده و با افرادی که این نوع ترفندهای دشوار را هر روز انجام می‌دهند، ارتباط برقرار کنید. برای تهیه این تجهیزات میتوانید با شرکت های بابری معتبر تماس برقرار نمایید.

داشتن یک استراتژی خوب در جابجایی گاوصندوق

تجهیزات مناسب باید در راه تکنیک و استراتژی قوی بکار گرفته شوند. برای ترفندهای ایمن و مناسب در جابجایی گاو صندوق، شما به یک برنامه ریزی مناسب نیاز دارید. این مورد بسیار بد و همچنین خطرناک است که بدون هیچ تفکر قبلی، این فرایند را آغاز به کار کنید. مگر آنکه در گذشته در زمینه جابجایی گاوصندوق، تجربه زیادی داشته باشید.

پیش از حمل این وسیله سنگین حتما یک استراتژی قوی در ذهن خود بسازید. براساس همه قوانین شناخته شده و هنوز شناخته نشده فیزیک، نیروی بی رحم تنها هنگام حرکت یک گاوصندوق بزرگ کار نمی‌کند. تلاش نمایید در هنگام حمل گاوصندوق بزرگ خود با آن سخت بازی کنید تا صدمه نبینید.

مشکل در جا به جایی گاوصندوق

مطمئنا تا به اینجای مطلب از خطرات جانی و صدمه دیدن در هنگام جابجایی گاو صندوق توسط خودتان آگاه شده‌اید و متوجه گشته‌اید که جابجایی این وسیله باید بوسیله افراد متخصص و باتجربه و با استفاده از تجهیزات لازم صورت گیرد. اما در تعداد اندکی از موارد ممکن است نیازی به خدمات شرکت حمل باز نباشد. این موارد بیشتر در مورد گاوصندوق های کوچک صدق می‌کند. از جمله این موارد میتوان اشاره نمود:

  • جا بجا کردن گاو صندوق در یک اتاق به نقطه ای دیگر از همان اتاق
  • تغییر مکان گاو صندوق از محل کار یا منزل از اتاقی به اتاق دیگر
  • در گذشته این کار را انجام داده اید و اطمینان کامل از این که بدون هیچ خطری می‌توانید آن را جابجا کنید.
  • امکان دارد بتوانید با کمک دوستان قابل اعتمادتان از پس جا به جایی گاو صندوق برآیید.

اما به طور کلی مسئله جابجایی گاوصندوق در هنگام باربری آنقدر پیچیده میباشد که تقریبا باید گفت راه حل خانگی برای حمل آن وجود ندارد. حتما لازم است از افراد آموزش دیده و ابزار مخصوص برای جابجایی آن استفاده گردد.

انتخاب شرکت باربری معتبر

اگر اطلاعات و تجربه کافی در رابطه با جابجایی و حمل گاو صندوق ندارید، برای حمل آن میتوانید با شرکت مدرن بار تماس بگیرید تا این فرایند را به درستی و دقت تمام به انجام برسانند. هیچگاه سعی نکنید با توپ های گلف، لوله های فولادی یا حتی مهره های شیشه‌ای گاوصندوق خود را حرکت دهید. اینکار می‌تواند باعث آسیب جدی به شما یا افرادی که به شما کمک میکنند، شود.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید