نکات مهم در هنگام اثاث کشی منزل

اثاث کشی از جمله پروسه های سخت و دشوار در هر زندگی است که نکات ریز و درشت بسیاری در آن وجود دارد. این پروسه از مراجل مختلفی تشکیلش شده که هر کدام از آنها به منظور به سلامت رسیدن بارها به مقصد از اهمیت بسیار بالایی برخودار هستند. استرس و فشارهای اسباب کشی بسیار است و اگر نتوانید پیش از جابجایی، لیست اثاثیه را تهیه ننمایید و برنامه ریزی مناسبی نداشته باشید، نمیتوانید از به درستی از پس چالش های موجود در آن بر بیاید.

جابجایی و حمل و نق وسایل همیشه نگرانی های مختلفی را در پی دارد. اینکه وسایل آسیب نبینند و نشکنند برای مشتریان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. البته صحیح و سالم ماندن وسایل تنها به داشتن حمل و نثل اصولی منتهی نمی‌شود. بسته بندی اثاثیه نیز نقش کلیدی و بسیار مهمی را در این موضوع دارد. به خاطر سپردن برخی نکات در طی فرایند اسباب کشی می‌تواند میزان استرس و نگرانی شما را از بابت وسایل کم کند. در ادامه به بررسی و معرفی برخی از این نکات می‌پردازیم:

نکات مهم برای اثاث کشی

بسیاری از افراد، خصوصا فرزندان خانواده، زمانی که به خانه جدیدی نقل مکان می‌کنند، ممکن است آدرس دقیق خانه جدیدتان را بلد نباشند. این موضوع خصوصاً برای اثاث کشی های طولانی مسیر، یعنی آنهایی که فاصله خانه قبلی با خانه جدید زیاد است، بیشتر اتفاق می‌افتد. چراکه افراد وارد محیط و محله جدیدی شده‌اند که از دسترسی ها و مسیرهای آن چندان اطلاع ندارند.

برای اینکه در طول این کار دچار مشکل نشوید، آدرس خانه جدیدتان را در کاغذی یادداشت کنید و در کیف پول خود بگذارید. همچنین، شما می‌توانید آدرس و محل دقیق منزل خود را در اپلیکیشن های نقشه مثل Google Maps ذخیره کنید. از این طریق درصورت گم شدن، میتوانید با استفاده از اپلیکیشن خود، سریعا مسیر خود را پیدا کنید و یا از افراد مطمئن کمک بگیرید.

یکی از نکات مهم در اثاث کشی، کپی از مدارک مهم است. در جابجایی وسایل منزل، ممکن است به مدارک خود نیاز پیدا کنید. از مدارک مهم خود مانند اسناد پزشکی خانواده، کارت شناسایی و مدارک تحصیلی فرزندان خود کپی بگیرید و در یک پوشه قرار دهید. کپی مدارک را در طول اثاث کشی پیش خود نگه داشته تا در صورت نیاز، اطلاعات مربوطه آن را ارائه دهید. همچنین، اطلاع از حساب بانکی و یافتن شعبه بانکی مورد نظر خود، می‌تواند روند کارهای پرداختی شما را آسان کند.

انجام کارهایی برای ساکنین جدید

از جمله نکات مهم در هنگام اثاث کشی این میباشد که لازم نیست تمام وسایل خود را از ریز و درشت، همراه خود به خانه جدید بیاورید. باید یکسری لوازم را در خانه قدیمی خود بگذارید تا ساکنین جدید بتوانند از آنها استفاده کنند. به عنوان مثال چراغ و یا مهتابی های داخل خانه از جمله وسایلی است که توصیه می‌کنیم آنها را از جای خود خارج نکرده تا به خانه جدید ببرید. همچنین وسایل تمیز کننده نیز بهتر است در خانی خود بگذارید بماند. چراکه در روز اثاث کشی، حتما خانه کثیف شده و نیاز به نظافت دارد.

وسایل مهمی نظیر ریموت درب پارکینگ و کلیدهای خانه را نیز در اختیار مالکین جدید خانه بگذارید. بعضی افراد، یک کلید اضافی را در زیر پادری و گلدان می‌گذارند یا به یکی از همسایگان معتمد خود می‌دهند. فراموش نکنید این کلیدها را از جای خود بردارید و به مالک یا مستأجر جدید خانه قدیمی خود بدهید.

عدم فراموش کردن وسایل و انجام تسویه حساب ها

بیشتر شرکت های باربری و یا حتی وانت بارها خدمات مربوط به جابجایی حیوانات خانگی و وسایل مربوط به آنها را ارائه نمی‌دهند. به همین منظور در روز اسباب کشی خودتان شخصا، حیوان خانگی‌تان همراه با وسایلش را به خانه جدید ببرید. برای این کار، بهتر است پیش از اسباب کشی، برای بسته بندی وسایل حیوان خود برنامه ریزی کنید. همچنین میتوانید از یکی از دوستان و آشنایان مورد اعتماد خود بخواهید که در صورت عدم مشکل، یک الی دو روز از حیوان شما نگهداری کنند تا بتوانید تمرکز خود را بر اثاث کشی بگذارید.

بعضی افراد در خانه قدیمی خود، وسایلی مثل پول، طلا یا اشیای قیمتی را پنهان می‌کنند. فراموش نکنید که گنج های خود را از مخفی‌گاهشان خارج کرده و به منزل جدید خود ببرید. درصورتی که کتابی را از کتابخانه امانت گرفته‌اید و یا بدهیی را به اشخاص یا فروشگاه های محله قدیمیتان دارید، پیش از اسباب کشی امانت خود را پس داده و بدهی هایتان را تسویه کنید. بدانید که در این دنیا هیچ چیز با اهمیت تر از حق الناس نیست و تمامی افراد نسبت به همدیگر حق دارند. پس در انجام صحیح ین حق کوشا باشید.

این نکات مذکور در رابطه با اثاث کشی اگرچه از نظر ظاهری بسیار ساده و شاید پیش پا افتاده باشند، اما می‌تواند کمک اساسی به شما در پروسه جابجایی و نقل مکان به خانه جدید، کند. امیدواریم که اسباب کشی بی‌دردسر و مطمئنی را تجربه کنید.

این مطلب مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید