ترفندهای بسته بندی لوستر

بسته بندی لوستر ها باتوجه به ظرافت و سنگینی که این اقلام دارند باید با دقت انجام گیرند. درواقع لوستر جزء گرانترین، زیباترین و مهمترین قسمت پذیرایی هر خانه محسوب می‌شود که وظیفه آن روشنایی است. هرچقدر هم که یک خانه مملو از وسایل نو و جدید بوده اما فاقد لوستر باشد، این کمبود به شدت حس می‌شود و انگار خالی از هرگونه اثاثیه است. لوسترها اقلامی بسیار ظریف، شکننده و حساسی هستند.

به همین خاطر خانواده ها در نگهداری و بسته بندی آنها حساسیت بسیار زیادی بکار می‌برند. زیرا اگر بخشی از لوستر بشکند یا آسیب ببیند، زیبایی کلی آن مخدوش شده و ممکن است نیاز شود خانواده ها هزینۀ زیادی برای خرید یک لوستر جدید پیدا نمایند. برای آنکه بخواهید لوستر را از جایی به جای دیگر حمل کنید، باید به خوبی آنرا بسته بندی کرده و در هنگام حمل آن بسیار دقت نمایید. در این مطلب قصد داریم، نکات مهمی برای بسته بندی لوستر معرفی کنیم. پس تا پایان، همراه نوبار باشید.

لوازم مورد نیاز برای بسته‌ بندی لوستر

باتوجه به آنکه تعداد قطعات تشکیل دهنده لوستر بسیار زیاد است و هر قطعه از طرافت و شکنندگی ویژه‌ای برخوردار می‌باشد برای بسته بندی و جمع کردن این وسیله ابتدا باید یکسری وسایل و تجهیزات مخصوص به اینکار را آماده نمایید. این در بسته بندی هر نوع چراغ زینتی، به شما کمک زیادی می‌کند. از جمله این تجهیزات عبارتند از:

 • کارتن اسباب کشی محکم و ضخیم
 • دو کارتن اسباب کشی متوسط و کوچک برای بسته بندی کردن شاخه ها و لامپ
 • روزنامه یا کاغذ مخصوص بسته بندی
 • تعدادی پتو یا لحاف
 • فوم مخصوص بسته بندی
 • پلاستیک محافظ حبابدار
 • چسب کارتن
 • روبان یا طناب بسته بندی
 • پیچ گوشتی و انبر
 • نردبان
 • یک نفر برای کمک

چگونگی پایین آوردن لوستر

لوستر بدلیل داشتن جزئیات و اقلام بسیار در ساختار خود، وزن بسیار زیادی دارد. به همین منظور باز کردن آن باید با دقت بسیا زیادی انجام شود تا هم به خود شما و هم به لوستر صدمه وارد نشود. برای این منظور ابتدا فیوز خانه و یا برق لوستر را قطع کنید تا حین کار دچار برق گرفتی نشوید. سپس از نردبان بالا رفته و سیم های لوستر متصل شده به سقف را جدا نمایید. اگر نمی‌دانید که چگونه اینکار را انجام دهید می‌توانید جریان سیم ها را قطع کرده و از یک متخصص برق کمک بگیرید.

با کمک فرد دیگر، لوستر را از سقف به پایین بیاورید. سپس با پیچ‌گوشتی، شاخه‌های لوستر را قسمت اصلی آن باز کنید. پس از این کار، لوستر را به آرامی برروی زمین بگذارید تا آماده بسته بندی شود.

نحوه باز کردن لوستر

سیم ها و شاخه های لوستر را به صورت جدا و یکجا دسته بندی کنید. این سیم ها را با کش یا روبان ببندید که گم نشوند. سپس لامپ‌ها را از چراق زینتی خود خارج کنید و در جعبه اصلی لامپ قرار دهید. اگر جعبه لامپ‌ها را دور انداخته‌اید، شما می‌توانید آنها را با پلاستیک محافظ حبابدار، کاغذهای بسته بندی مخصوص، پارچه های ضخیم غیر قابل استفاده بسته بندی کنید.

پس از این کار، آنها را در کارتنی مجزا قرار دهید. بوسیله پیچ گوشتی و انبر و با دقت زیاد، بخش‌های مختلف لوستر را از همدیگر باز کنید. زمانی که بخش‌های لوستر را باز می‌کنید، دقت کنید که چگونه از یکدیگر باز می‌شوند تا بتوانید زمان نصب کردن آنها، مانند همان روش، بخش‌های لوستر را به یکدیگر متصل کنید. برای اطمینان بیشتر میتوانید از یک نفر بخواهید که از فرایند باز کردن لوستر، با تلفن همراه خود از شما فیلم بگیرد تا در صورت فراموشی در هنگام نصب بتوانید به آن مراجعه نمایید.

پس از جدا کردن بخش های مختلف لوستر، آنها را با استفاده از روزنامه، کاغذ، پارچه های ضخیم و یا پلاستیک حباب دار به خوبی بپیچید. سپس تمام لوازم بسته بندی شده لوستر را در کارتن اسباب‌کشی قرار دهید. پبچ و مهره های لوستر را در یک مشموای پلاستیک و یا در جعبه‌ای در محل امن قرار دهید تا گم نشوند.

نحوه بسته بندی لوستر برای جابجایی

داخل کارتن اسباب‌کشی را با استفاده از پتو، لحاف و یا یک حوله ضخیم که دیگر از آن استفاده‌ای ندارید، به خوبی بپوشانید تا از ضربه خوردن لوستر جلوگیری شود. سپس لوستر بسته بندی شده را در کارتن اسباب‌کشی بزرگ و ضخیم قرار دهید. لوستر را به گونه‌ای در کارتن بگذارید که هیچ فشاری بر بدنه آن وارد نشود. فصاهای خالی لوستر را با استفاده از فوم یا روزنامه پر کنید. سپس برروی لوستر یک صفحه پلاستیک محافظ حبابدار قرار دهید و در کارتن را ببندید. در پایان نیز با استفاده از چسب کارتن، دور جعبه را دو دور بچسبانید و با روبان ببندید.

این مطلب مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید