برچسب گذاری جعبه اسباب کشی

جعبه اسباب کشی یکی از ملزومات اساسی در هر جابجایی محسوب می‌شود. این نوع از انواع تجهیزات اثاث کشی موجب می‌شود حمل و نقل وسایل راحتتر صورت گیرد و یک نظم خاصی در این پروسه ایجاد شود. اما یکی از روش هایی که موجب بهبود بسته بندی و باز کردن اثاثیه می‌شود، برچسب گذاری کارتن اسباب کشی است. در حال حاضر، برخی از افراد کم تجربه تصور می‌کنند که فرایند برچسب زدن جعبه ها هنگام جابجایی، اتلاف وقت است. اما برچسب گذاری بلافاصله پس از بسته بندی آن اهمیت خود را در زمانی که شما قصد باز کردن بسته بندی ها را دارید نشان می‌دهد. درواقع از این طریق هنگامی که می‌خواستید وسایلتان را در خانه جددی بچینید، به راحتی متوجه محتوای داخل هر جعبه خواهید شد. در نتیجه دیگر لازم نیست زمانی را صرف پیدا کردن وسایل خاصی صرف کنید.

وسایل برچسب گذاری جعبه اسباب کشی

برای برچسب گذاری و یا ایجاد نوعی علامت خاص بر روی جعبه های اسباب کشی ، باید از قبل یکسری تجهیزات  آماده نمایید. از جمله آنها می‌توان به ماژیک رنگی، برچسب رنگی، نوار رنگی و … اشاره کرد. این وسایل را از یک برند خوب و با کیفیت خریداری کنید. به طوری که در شرایط بد آب و هوایی، شرایط ذخیره سازی نامطلوب، احتمالا بسته بندی نامناسب، نفوذ رطوبت و  … نوشته های آنها همچنان قابل خواندن بوده و پاک نشود.

لازم به ذکر است که پس از تکمیل و بسته بندی هر جعبه، در همان موقع آنرا برچسب گذاری کنید. انتظار نداشته باشید که پس از بسته بندی چندین جعبه به یاد داشته باشید که چه چیزی درون هر کدام از آنها قرار داده اید. بنابراین، زمان بندی عامل مهمی است که باید در برچسب گذاری به آن توجه کرد.

چگونگی برچسب گذاری کارتن ها

از طریق برچسب گذاری جعبه های اسباب کشی، همه چیز براتان واضح خواهد شد و متوجه می‌شوید که در هر کارتن بسته بندی شده چه چیزی قرار دارد. پس از آنکه که جعبه ها را با تجهیزات مورد نیاز خوب مهر و موم می‌کنید، دو روش برچسب گذاری در پیش رو دارید. این روش ها عبارتند از سیستم برچسب گذاری کدهای رنگی و سیستم برچسب گذاری با اعداد هستند.

هر کدام از این روش ها را باتوجه به ترجیحات شخصی و شرایط بسته بندی وسایلتان می‌توانید انتخاب کنید.

سیستم برچسب گذاری با کدهای رنگی

سیستم برچسب گذاری با کدهای رنگی، ساده‌ترین و بهترین روش برای چسب گذاری جعبه اسباب کشی است. این فرایند بدین شرح است که شما برای اتاق، پذیرایی و یا آشپزخانه منزلتان یک رنگ فرضی در نظر می‌گیرید، سپس با آن رنگ تمام کارتن های حاوی وسایل آن اتاق را برچسب زنی می‌نمایید. به عنوان مثال، رنگ نارنجی را برای آشپزخانه انتخاب کنید؛ بنابراین از نشانگر نارنجی برای نشان دادن هر جعبه بسته بندی شده که باید در آشپزخانه جدید خود آن را به کار ببرید، استفاده کنید. هنگامی که تمام جعبه های آشپزخانه خود را علامت گذاری کرده اید، رنگ دیگری را برای اتاق دیگری انتخاب کنید. به عنوان مثال رنگ آبی برای اتاق خوابتان و …

هنگامی که شما با رنگ های منخب سازگار باشید، دیگر مهم نیست کدام رنگ را برای کدام اتاق و یا قسمیت از منزل بکار گرفته‌اید. هنگامی که از خدمات شرکت های باربری و اتوبار برای اسباب کشی منزل و یا محل کارتان استفاده کردید، مطمئن شوید کارت ها یا برچسب های رنگی مربوط به جعبه های هر اتاق در خانه جدیدتان را پیوست نموده‌اید. به گونه‌ای که کارگران و باربران باربری بدانند که کدام رنگ ها مربوط به کدام بخش از خانه می‌باشد.

سیستم برچسب گذاری عددی جعبه اسباب کشی

یکی دیگر از سیستم های برچسب گذاری جعبه و کارتن اسباب کشی، استفاده از کدها و اعداد است. بدین شرح که ابتدا یک لیست باید از تمام وسایل موجود در جعبه بسته بندی را تهیه نماید. دراین لیست تمامی وسایل مربوط به یک بخش از خانه را عدد گذاری کنید.

به عنوان مثال جعبه های حاوی وسایل اتاقتان را اعدادی از 1 تا 15 را به خود اختصاص دهید. در نتیجه با یک نگاه سریع به چک لیست، شما خواهید دانست که جعبه‌ای که عدد مثلا 5 روی آنها درج شده مربوط کتاب های داخل اتاقتان است.

این روش برچسب گذاری کارتن های بسته بندی ایده بسیار خوب و بدون هزینه‌ای است که شما می توانید برای یافتن سریعتر محتویات جعبه ها از آن استفاده نمایید. نکته مهمی که در این باره وجود دارد این است که هر کاری که انجام می‌دهید، چک لیست وسایل را فراموش نکنید. بهتر است یک نسخه یا یک عکس از روی چک لیست وسایلتان تهیه کنید و سپس آن را در اختیار باربران یا افرادی که به شما کمک می‌کنند قرار دهید. از این طریق در صورت وقوع هر رویداد یک نسخه از روی آن داشته باشید.

این مطلب مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید