اسباب کشی در دوران حاملگی

حاملگی در اسباب کشی میتواند یکی از چالش برانگیزترین موقعیت ها برای هم برای مادر و هم برای پدر باشد. دوران بارداری یکی از مهمترین و در عین حال هیجان انگیزترین دوران و رویدادهای زندگی هر فردی است که باید نسبت به آن توجه و دقت بسیار داشت. حفظ سلامت مادر در زمان حاملگی بسیار مهم است در غیر این صورت هم به مادر و هم به جنین داخل شکمش آسیب بسیار زیادی وارد خواهد شد.

این دوره می‌تواند برای پدر و مادر بچه استرس‌زا باشد، خصوصاً هنگامی که متوجه شوند در این دوران باید اسباب کشی نیز انجام دهند. بدون انکار اسباب کشی یکی از پراسترس‌ترین و پر فشارترین پروسه های جابجایی است. با اینحال بواسطه ترفند و نکاتی می‌توان از حجم این استرس بسیار کاهش نمود و سلامت مادر و جنین را از این طریق حفظ کرد. در ادامه به بررسی و معرفی این نکات میپردازیم.

انتخاب اوایل دوره حاملگی در اسباب کشی

اگر این امکان را داشتید که بتوانید زمان اسباب کشی را تعیین نمایید، این پروسه را به اوایل بارداری منتقل کنید تا حاملگی در اسباب کشی برایتان چندان دشوار نشود. از نظر پزشکی و ژنتیکی حفظ سلامت جنین در سه ماهه‌ی اول بارداری بسیار مهم است چرا که در این دوره رشد و نمو درحال رخ داده است.

اما به این دلیل میگوییم که در ماه های اول این فرایند را انجام دهید زیرا در این دوران عوارض بارداری کمتر بوده و جنین چندان رشد نکرده است در نتیجه وزن کمتری دارد و مادر در جابجایی و حتی انجام برخی کارهای اسباب کشی مشکلی نخواهد داشت.

انتخاب اثاث کشی در اواخر دوره بارداری، زمان را برای آماده سازی خانه جدید کمتر کرده و تنها به باز کردن بسته های اقلام ضروری که برای زندگی به آن نیاز دارید، می‌رسید.

کمک گرفتن از دیگران برای اسباب کشی

به طور کلی کمک گرفتن از دیگران برای اسباب کشی یک امر بسیار مفیدی است. در شرایط حاملگی در اسباب کشی، کمک گرفتن از یک امر مفید به یک امر نسبتاً ضروری تبدیل میشود. چراکه شما همانند یک فرد عادی قادر به انجام بسیاری از کارها نبوده و یا اینکه طی کار کردن زود خسته خواهید شد.

البته منظور این نیست که تمامی کارها را به دوستان و خانواده خود بسپارید. ابتدا با یک مجموعه باربری هماهنگ کنید تا در روز اسباب کشی جابجایی و حمل وسایل شما را انجام دهند. دوستان و خانواده‌تان میتوانند به شما در سازماندهی کارها، بسته بندی وسایل و حتی اگر مایل باشند در پخت غذا به شما در اسباب کشی کمک کنند.

اگر هم در منطقه محل زندگی خود، دوست و یا آشنایی ندارید از خدمات باربری جهت بسته بندی و حمل وسایلتان استفاده نمایید. این کار به شما زمان بیشتری برای سازماندهی بقیه کارهای اسباب کشی می‌دهد و کمی از بار روی شانه هایتان کم می‌کند.

انجام کارهای پزشکی و تهیه تجهیزات لازم برای حاملگی در اسباب کشی

هر خانومی در دوران بارداری خود دارای یک دکتر مخصوص جهت بررسی سلامت خود و جنین داخل شکم تا پایان حاملگی را دارد. اگر دکتر شما از محل زندگی جدیدتان دور است، پیش از اسباب کشی بهتر است یک دکتر جدید پیدا کنید.

اگر بخاطر شغل همسرتان مجبور به اسباب کشی هستید، مطمئن شوید که بیمه خود اعتبار دارد یا خیر. و یا اینکه درباره آن در محل کار جدید خود صحبت کنید تا در هنگام تولد فرزندتان با مشکل بیمه مواجه نشوید.

اگر در سه ماهه سوم بارداری خود بسر می‌برید بهتر است چمدان یا ساک وسایل خود را برای بیمارستان آماده کرده و وسایل شخصی خود را در آن آماده بگذارید. در روز اسباب کشی این ساک را در خودرو شخصی خود قرار داده و آن را با چند اقلام دیگر که ممکن است نیاز داشته باشید پر کنید.

از جمله این اقلام میتوان به دارو و داروهای مسکن تایید شده توسط پزشک، تجهیزات مراقبت از خود مانند لوسیون و یا روغن و مقدار زیادی تنقلات برای جلوگیری از هر گونه ضعف اشاره کرد.

اگر به منطقه‌ای که اسباب کشی میکنید هیچ اطلاع و آشنایتی ندارید، بهتر است که آدرس برخی از بیمارستان‌های اطراف و در مسیر را (به خصوص اگر اسباب کشی شما طولانی می‌شود) یادداشت نمایید.

کمک گرفتن از پرستار بچه

مراقبت از کودکان در طول اسباب کشی بسیار سخت است. حال اگر در دوران حاملگی در اسباب کشی به سر ببرید این کار تقریبا غیر ممکن است. برای مراقبت از کودکان خود در این زمان، یک پرستاری استخدام کنید که بتواند از بچه های شما در خانه خود مراقبت کند و یا آنها را برای روز موعود به بیرون خانه ببرد.

اگر مسافت اسباب کشی شما طولانی است، می‌توانید از فردی در منطقه خانه جدید شما به صورت روزانه استفاده نمایید که مراقب فرزندان شما باشد. از این طریق شما میتوانید با خیال راحت در خانه جدید خود بسته ها را باز کرده و چیدمان را شروع نمایید.

انجام کارها توسط دیگران

مسلماً اگر کارها را خودتان انجام دهید، اشکالی در درست انجام شدن کارها ایجاد نخواهد شد. اما در هنگام حاملگی در اسباب کشی شما باید شما دیگر تنها نیست و باید مراقب زنده داخل شکمتان باشید. جعبه های سنگین را بلند نکنید، یک اتوبار معتبری را رزرو کنید و به جای بلند کردن وسایل سنگین، از خودتان مراقبت ‌کنید.

از همسر و یا نزدیکان خود بخواهید جای شما رانندگی کنند. بر خوب و درست انجام شدن کارها تمرکز نکنید و تنها به سلامتی خود اهمیت بدهید. آب زیادی بنوشید، غذا بخورید و مطمئن شوید که تکیه‌گاه شما اولین چیزی است که از بسته ها بیرون آورده می‌شود. در نتیجه در حالی که همه چیز در حال انجام شدن است، می‌توانید استراحت کنید.

نکته اصلی داشتن یک اسباب کشی موفق در دوران بارداری، دور بودن از استرس است. وجود استرس در این زمان هم پروسه اسباب کشی را به مشکل می‌انجامد و هم اینکه سلامتی شما را به خطر خواهد انداخت و مشکلات را چندین برابر میکند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید