حمل و جابجایی میز بیلیارد

حمل و جابجایی میز بیلیارد یکی از چالش برانگیزترین و سخت‌ترین انواع حمل و نقل ها در باربری و وانت بار می‌باشد. چراکه می‌توان گفت کار نسبتاً پیچیده‌ای بوده و نیاز به تخصص کافی است. میز بیلیارد و اسنوکر از جمله وسایل بزرگ، سنگین وزن و گران قیمت می‌باشد که از حساسیت بالایی برخوردار است. این وسیله جایگاه خاصی در مراکز تفریح، سرگرمی و شهربازی ها نزد جوانان علاقه‌مند دارد.

حمل و نقل آن به معنای واقعی سخت و دشوار بوده و برای انتقال آن حتماً به کمک چند نفر و با استفاده از ابزارآلات ویژه‌ احتیاج است. در صورت نداشتن تبحر و تجربه کافی در حمل این وسیله، خسارات های سنگین و جبران ناپذیری به آن وارد می‌شود.

به همین منظور نیز می‌باشد که تنها تعداد کمی از شرکت های باربری و وانت بار به ارائه خدمات جابجایی میز بیلیارد می‌پردازند. البته خدماتی که بیشتر این دسته از باربری ها برای جابجایی میز اسنوکر ارائه می‌دهند، جدا از خدمات اسباب کشی است.

وانت بار و اتوبار شمال بار، تمام مراحل حمل و جابجایی میز اسنوکر را به صورت کاملاً حرفه‌ای همراه با تیم مجرب و متخصص خود برای شما عزیزان به انجام می‌رساند. در ادامه به شرح مراحل نصب و جابجایی میز بیلیارد (یا میز اسنوکر) می‌پردازیم تا هنگامی که قصد اسباب کشی و جابجایی اثاثیه به محل جدید، انتقال وسایل شرکت و یا محل کارتان به مکان دیگری را دارید، این مقوله برای شما موجب ابهام یا کوچکترین نگرانی و استرس نباشد.

مراحل باز کردن میز بیلیارد برای حمل و جابجایی

برای آنکه بتوانید قسمت های مختلف میز بیلیارد و اسنوکر را از هم جدا کنید، باید ابتدا بتوانید آنرا حرکت دهید. برای حرکت دادن این میز به به چهار عدد پایه سیار نیاز دارید. اگر تا به حال پشت صحنه فیلم های سینمایی و سریالی را دیده باشید، می‌بینید که دوربین های فیلم‌برداری بر روی پایه هایی حرکت داده می‌شوند. پایه هایی که برای میز بیلیارد بکار گرفته می‌شود درست همانند همین پایه های دوربین های فیلمبرداری هستند.

باتوجه ب آنکه معمولا میزهای بیلیارد 4 یا 6 پایه دارند، به 4 یا 6 پایه متحرک و یا همان dolly احتیاج دارید. این پایه ها باعث می‌شوند در هنگام حمل و جابجایی میز بیلیارد، پایه های میز آسیب نبیند و با کشیده شدن بر روی سطح زمین خراش داده نشوند. علاوه بر آن اگر کفپوش آن مکان، پارکت چوبی یا لمینت است، آسیبی به کف وارد نشود.

میز بیلیارد بسیار سنگین است، در نتیجه کاملاً توصیه می‌کنیم در هنگام حرکت دادن میز حتماً از چند کارگر کار بلد کمک بگیرید. میز را به آرامی از یک طرف بلند کرده، سپس یک پایه متحرک در زیر پایه‌ی سمتی که بلند شده قرار دهید و به آرامی پایه را روی dolly بگذارید. با سایر سمت ها و پایه های میز نیز همین کار را انجام دهید.

دقت داشته باشید که پایه های ثابت میز بیلیارد دقیقاً بر روی پایه های متحرک، سفت شده باشند. در غیر این صورت پایه های میز در حین حرکت، از روی dolly سُر خورده و جدا می‌شوند. علاوه بر آن دقت کنید که جهت قرار گیری این پایه های متحرک، همه به یک سمت و در امتداد بدنه مستطیلی شکل میز بیلیارد باشند. متفاوت بودن جهات پایه ها باعث می‌شود که نتوان میز را حرکت داد.

نکات حرکت میز بیلیارد

قبل از آنکه اقدام به حمل و حرکت میز بیلیارد بپردازید، مسیر وارسی کنید تا با پستی بلندی های احتمالی در راه آگاه باشید. همچنین وسایل و اجسامی که سر را هستند را بردارید. همانطور که گفته شد میز اسنوکر جزء وسایل سنگین وزن است، درنتیجه سرعت حرکت آنها بر روی سطوح شیبدار ناگهان بیشتر می‌شود.

به همین دلیل این نکته اهمیت دارد که حتما طوری کارگران و یا افرادی که از آنها کمک گرفته‌اید، کنار هر ضلع آن بایستند که در صورت بروز چنین اتفاقی بتوانند براحتی آنرا کنترل و مجددا در مسیر صحیح جابجایی آن قرار دهند.

جداسازی بخش های بدنه

برای جداسازی و انتقال بخش های مختلف بدنه میز بیلیارد، ابتدا هر یک از شش حفره که توپ های رنگی در هنگام بازی در داخل آنها می‌افتند را با کمک ابزارهای مخصوص جدا کنید. با کمک آچار، بندهای فلزی متصل کننده این حفره های پارچه‌ای را دونه به دونه جدا کرده و سپس آنها را بیرون بکشید.

بواسطه آچارهای مخصوص جداسازی قطعات چوبی، لبه های چوبی روی میز بیلیارد را یکی یکی جدا نمایید. سپس لایه سبز رنگ روی بدنه میز بیلیارد را جدا کنید. پس از آن به ترتیب قطعات دیگر از جمله پایه ها را از لایه میانی میز جدا و هر تکه را به دقت از بقیه جدا نمایید.

پس از انجام فرایند جداسازی دقیق میز بیلیارد، می‌توانید بر روی وانت بار و یا سایر ماشین های باربری سوار کرده و به محل جدید حمل کنید.

این مطلب مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید