باز کردن هوشمندانه جعبه های اثاثیه

برای باز کردن هوشمندانه جعبه اثاثیه، ابتدا باید یک بسته بندی هوشمندانه داشته باشید. بکارگیری اصول و نکات یک بسته بندی اصولی، علاوه بر آنکه باعث می‌شود سلامت اثاثیه و وسایلتان در طول مسیر تضمین گردد، موجب می‌گردد که پس از اسباب کشی بتوانید محتوایت هر بسته را از اهم تشخیص داده و سریعاً آنها را باز کنید.

با اینکه در فرایند باز کردن بسته بندی های اسباب کشی، هیچ راه اشتباهی وجود ندارد و شما می‌توانید بر اساس میل خود هر کارتنی که مد نظر دارید را باز کنید. اما راهکار های هوشمندانه‌ای برای انجام این کار وجود دارد که در آینده برای سازمان‌دهی لوازم آپارتمان به شما کمک خواهند کرد.

همیشه در هنگام جابجایی دقت داشته باشید که محتوای داخل هر جعبه را با علامت و یا نوشته‌ای مشخص کنید. به طوری که وسایل داخل هر جعبه از داخل جعبه دیگر متمایز گردد. در غیر این صورت نمی‌توانید از ترفندهای هوشمندانه جهت بازنمون بسته بندی های اسباب کشی استفاده کنید.

مشخص بودن جعبه ها و سپس اولویت بندی آنها براساس باز کردن باعث میشود که در منزل جدید کمتر دچار استرس و نگرانی شوید.

سازماندهی اتاق برای باز کردن جعبه اثاثیه

اولین مرحله برای باز کردن هوشمندانه جعبه های اثاثیه، سازماندهی اتاق ها است. وجود بسته بندی های مختلف در نقاط مختلف خانه، خواه نا خواه باعث ایجاد آشفتگی و استرس می‌شود. در این مرحله وجود برچسب روی جعبه های اسباب کشی جهت تشخیص و تفکیک هر کدام از آنها بسیار مهم است.

جعبه کارتن های اتاق های مختلف را به محل موردنظرشان منتقل کنید. از این طریق در هنگام باز کردن بسته بندی های هر قسمت از خانه، کارتن های آن قسمت در همان مکان وجود خواهد داشت و زمان کمتری برای پیدا کردن وسایل سپری میشود.

اگر کارگران اسباب کشی، تمام وسالی شما را در اتاق نشیمن قرار داند، باتوجه به دلیلی که گفته شد، شروع به انتقال آنها به اتاق هایی کنید که اقلام بسته ها متعلق به آنها است. البته کارگران وانت بار، اثاثیه را هرجایی که مد نظر داشته باشید قرار میدهند. فقط تا زمانی که آماده قرار دادن اثاثیه سر جای خودشان می‌شوید، مطمئن شوید که بسته ها را در مقابل دیوار قرار گرفته شوند. تا از قرار گرفتن آنها از مسیر رفت و آمد جلوگیری کنید.

مهیا کردن ابزارهای باز کردن بسته ها

با قرار دادن وسایل هر اتاق در همان محل، نوعی سازماندهی و نظم در خانه ایجاد خواهد شد. حال در دومین گام برای بازکردن هوشمندانه جعبه اثاثیه، باید وسایل و تجهیزات لازم را جهت باز کردن کارتن های اثاث کشی، فراهم نمایید.

این بدان معنی است که همه ابزارهایی را که برای باز کردن، خالی کردن و از بین بردن جعبه های غیر قابل استفاده اسباب کشی نیاز دارید، در کنار خود داشته باشید. کارتر و یک کیسه زباله، دو وسیله موردنیاز برای این منظور است. با استفاده از کارتر، کارتن ها را باز نمایید و روزنامه ها، فوم ها، و کارتن هایی که دیگر غیر قابل کاربرد هستند را به داخل کیسه زباله بریزید.

باز کردن جعبه های اثاثیه ضروری

پس از آنکه وسایل موردنیاز برای باز کردن جعبه اثاثیه را مهیا کردید، حال زمان آن رسیده که کارتن های بسته بندی را شروع به باز کردن نمایید. این کار را از اتاق های ضروری که در آن بیشترین کارها را انجام می‌دهید، آغاز نمایید. اگر هنگام بسته بندی جعبه‌ای با نام ملزومات شب اول را بسته بندی کردید، با آن شروع کنید.

دومین اولویت مربوط به وسایل اتاق خواب و حمام است که باید آنها را مرتب کنید. بنابراین می‌توانید شب را راحت خوابیده و کار را صبح، با حمام کردن و آماده شدن آغاز نمایید. هدف بعدی، آشپزخانه است. اگر چه خوردن غذای آماده لذت بخش است، ولی واقعاً می‌توانید چند روز برای داشتن این لذت صبر کنید. درصورتی که نمیدانید برای اماده شدن جهت جابجایی چگونه وسایل این بخش از منزل را جمع نمود میتوانید به مطلب بسته بندی وسایل کوچک آشپزخانه مراجعه کنید.

صبور بودن

پس از آنکه باز کردن جعبه اثاثیه قسمت های اصلی خانه یعنی اتاق خواب، حمام، آشپزخانه به پایان رسید، حال نوبت آن میرسد که وقت خود را با اقلام جانبی مانند کتاب‌ها، آثار هنری، اقلام تزئینی و مواردی که در خارج از منزل و یا در کمد دیواری قرار می‌دهید، صرف کنید.

اگر فضای کافی دارید، تمام تابلوهای دیواری را از داخل جعبه ها بیرون آورده و آنها را روی یک میز قرار دهید. تزئین دکور خانه کار دشواری است. باید زمان زیادی را صرف تصور کردن آن اجسام در فضاهای مختلف خانه نمایید و حتی در اتاق های مختلف آنها را امتحان کنید.

تابلوها را به دیوارها تکیه بدید یا از یک دوست برای نگه داشتن آن کمک بخواهید و از او درباره نوع قرار گیری و جایگاه آنها بر روی دیوار نظر بخواهید. هیچ عجله‌ای برای چیدمان این نوع وسایل تزیینی وجود ندارد. اگر بعد از گذشت 3 ماه همچنان بسته های آنها را باز باز نکردید، باید ضرب العجلی برای انگیزه گرفتن تعیین کنید.

این مطلب مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید