بهترین زمان اسباب کشی

یکی از سوالات اساسی افراد پیدا کردن بهترین زمان اسباب کشی است. قبل از آنکه اقدام به جابجایی منزل و یا محل کارتان نمایید، باید یک تاریخ مناسب برای این فرایند انتخاب کنید. مسئله زمان بندی برای این پروسه بسیار مهم است و شرایط آن برای هرفرد با فرد دیگر متفاوت است. برای مثال ممکن است شما بچه مدرسه‌ای و یا دانشجو در خانه داشته باشید، در نتیجه زمان ایده آل برای اسباب کشیتان در تابستان است. اما شاید فرد دیگر چنین شرایط شما را نداشته باشد و فصل پاییز را به عنوان فصل ایده آل خود در نظر داشته باشد.

لازم به ذکر است که در صورتی که تصمیم به اسباب کشی به صورت شخصی داشته باشید، این فرایند ممکن است چند روز طول بکشد. در نتیجه بهتر است از پیش این بازه زمانی را در نظر بگیرد و خود را برای آن آماده نمایید. اما با استفاده از خدمات وانت بار، این پروسه بسیار سریع و آسان به انجام خواهد رسید و دیگر نگرانی بابت طولی بودن آن نخواهید داشت.

یکی از عواملی که باعث طولانی شدن زمان اسباب کشی می‌شود، تعداد و حجم بالای وسایل است. هرچه این میزان بیشتر باشد، کارگران باید دفعات بیشتری را به منظور بارگیری و تخلیه وسایل انجام دهند. این موضوع نه تنها زمان بیشتری را می‌گیرد بلکه هزینه بیشتری جهت اینکار طلب می‌شود. اما در صورتی که تعداد و یا سایز اثاثیه‌تان کمتر باشند، با کمک یک وانت بار به راحتی می‌توانید جابجایی آنها را انجام دهید.

همین موضوع یک عامل اساسی جهت زمان بندی و تخمین درست پیش از اسباب کشی و استخدام یک وانت بار و یا باربری معتبر می‌شود. با استخدام یک شرکت حمل و نقل اثاثیه معتبر، خواهید توانست فرایند اسباب کشی خود را بسیار سریعتر و آسانتر به انجام برسانید.

توصیه هایی برای انتخاب بهترین زمان اسباب کشی

در ادامه به شرح توصیه و نکاتی می‌پردازیم که به شما می‌تواند در انتخاب بهترین زمان اسباب کشی و داشتن زمانبندی مناسب کمک خواهد نمود:

  • از یک هفته پیش از جابجایی، خود را کاملا آماده کنید.
  • هر شب به محل جدید سر زده و از درستی و سلامت همه چیز نظیر سیم های برق، لوله های آب و سیستم فاضلاب و گچ و رنگ دیوارها و …، مطمئن شوید. اینکار باععث می‌شود تا در روز اسباب کشی و بعد از آن دچار مشکل نشوید و نیاز به صرف زمان بیشتر جهت این امور نباشد.
  • در روز اسباب کشی از کارگران بخواهید که موقع حمل اشیاء (خصوصا اشیاء شکستنی و یا قیمتی) کاملا دقت عمل بخرج داده و عجله نکند.
  • گاهی کمک گرفتن از بستگان و یا دوستان صمیمی می‌تواند کمک بزرگی به شما باشد و موجب سرعت بخشیدن به اسباب کشی شود. پس آنها را فراموش نکرده و در صورت امکان حتما از آنها یاری بخواهید.
  • توصیه می‌شود اسباب کشی در ساعت هایی صورت گیرد که ترافیک در آن کمتر است. ساعت های اوج ترافیک تهران از 7 الی 9 صبح و از طرف دیگر از 5 بعدازظهر الی 8 شب می‌باشد. بهتر است برای استفاده از خدمات وانت بار از ساعت هایی که ترافی کمتر است استفاده کنید.

سایر نکات زمانبندی مناسب

  • از قبل محل جدید را (خصوصا جاهایی که فکر می کنید امکان رشد و نمو سوسک یا حشرات وجود دارد) علاوه بر نظافت، در صورت نیاز سم پاشی کنید. حواستان باشد که در این کار افراط نکنید. 
  • اگر جابجایی وسایل از مغازه ای به مغزه دیگر یا اداره و یا شعبه بانک (چه دائم و چه به صورت موقت) صورت می گیرد، بهتر است از چند روز قبل نوشته هایی بر روی کاغذ با سایز بزرگ چاپ کنید و آدرس و شماره تماس محل جدید کاملا درشت و خوانا بر روی آن درج نمایید. اینکار باعث می‌شود مراجعه کنندگان و مشتریانتان از محل جدیدتان آگاهی پیدا کنند. این کار را به لحظات آخر موکول نکنید، چون بدلیل فشار و همچنین گاهی طولانی بودن زمان جابجایی، ممکن است انجام این امر حیاتی را فراموش و یا اصلا فرصت انجام دادن آنرا در آن روز پیدا ننمایید.
  • حتما برای بسته بندی وسایل (با استفاده از بهترین جعبه و کارتن های پنج لایه) زمان کافی را در نظر داشته باشید.
این مطلب مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید